ישנם 1828 אתרים מאונדקסים

אתרים אחרונים באינדקס

עו"ד מקרקעין - יואב קומבליס ושות' משרד עורכי דין
סיוע והקשבה ברשת - עמותת סהר
דיור מוגן - מגדלי הים התיכון
יונאקס הרחקת יונים בשיטות מתקדמות
MyTinok.com מתנות ומוצרים לתינוקות ופעוטות
עו"ד משה כאהן - משרד עורכי דין מסחרי אזרחי בתל אביב
יפה סנדרוביץ - ציורי פנים יוקרתיים לבית ולמשרד
תקליטן דתי לאירועים שמחים! מחפשים תקליטנים לאירוע?
מורן עשור - לגעת ביין בדרכים שונות
Pro-logic בית חכם קולנוע ביתי למקצוענים
Social-Lead – שיווק ברשתות חברתיות
פודי | בלוג האוכל של מיכאל וייס
אינטגרציה – קליניקה לאבחון, טיפול והכוונה
ענת שדה, מומחית איפור קבוע
אבי משאש - חשיפה חקירות בתל אביב
רם שן משאבות בטון לתחום הבניה
פאזל מדיה סרטי תדמית להפצה ברשתות חברתיות
מילי נהרדעה מעצבת פנים והום סטיילינג
עו"ד ליקויי בניה - אברהם שלו עורך דין מקרקעין
Tough Rings חנות טבעות לגברים
תגידי כן - ארגון אירועים וחתונות
הסרת צלוליט וטיפולי המסת שומן באמצעות לייזר
Auto1 - ליסינג רכב ושירותי השוואת מחירים מעולם הרכב
PassportCard ביטוח נסיעות בכרטיס מגנטי
רחל כהן הסרת שיער בלייזר ברעננה

שותפים ועמודים מעניינים

- רשלנות רפואית
- פסיכולוג
- החזרי מס
- הורמון גדילה

נפגעת כתוצאה מרשלנות רפואית? זקוק לסיוע?

רוצה להתייעץ עם עורך דין ולהגיש תביעה משפטית?

בריאותינו היא אחד הדברים היקרים לנו ביותר והיא תלויה במידה רבה ברפואה ובשיקול דעתם הטוב של רופאים. כך זה היום וכך זה כבר משחר ההיסטוריה. ניתן לאתר אזכורים המתייחסים לנושאי אתיקה רפואית בכלל ולנושא רשלנות רפואית בפרט כבר במסכת בבא קמא הדנה במשפט העברי.

במסכת זו נאמר מפורשות כי על הרופא מוטלת אחריות שלא לחבל בבריאותו של החולה. כמו גם שקיימת עדות כי המשפט הרומי דן לחובה רופאים אשר התרשלו במהלך עבודתם.

ההגדרה החוקית של רשלנות רפואית

החוק דורש מרופאים לשמור על מידה רבה של זהירות בעת מתן טיפול רפואי, ומגדיר רשלנות רפואית כשירות רפואי שאיננו זהיר. מצופה מן הרופאים להפעיל שיקול דעת אחראי וסביר, ללא סטיות וליקויים.

החוק יגדיר רשלנות רפואית כאשר נגרם נזק עקב טיפול רפואי לקוי, נזק שלא היה מתרחש אצל כל רופא אחר. דוגמאות רווחות לכך הן לדוגמא רישום תרופות לא הולמות, רשלנות בעת ניתוח וכו'.

רשלנות רפואית והחוק במדינת ישראל

מבחינת החוק שייכת רשלנות רפואית לתחום דיני נזיקין. וכאשר קיימת יכולת הוכחה כי רופא פלוני התרשל במילוי תפקידו קרי: נהג בחוסר זהירות מקצועית –  או אז זכותו של הניזוק לקבל פיצוי בהתאם למידת האשמה של הרופא ובהתאם למידת הנזק שנגרם לניזוק.

לניזוק מאותה רשלנות רפואית מגיע פיצוי בין אם הרופא הזיק לו ביודעין ובכוונה תחילה ובין אם לאו. שכן מצופה מן הרופא להפעיל שיקול דעת סביר כל העת.

רשלנות רפואית מהוגנת בחוק פקודת נזיקין, סעיפים 35 ו-36. סעיף 35 אומר כי: " עשה אדם מעשה שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותן נסיבות, או לא עשה מעשה שאדם סביר ונבון היה עושה באותן נסיבות, או שבמשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות - הרי זו התרשלות".

אדם הניזוק עקב רשלנות רפואית זכאי לתבוע את הרופא המתרשל בהליך תביעה אזרחית. אולם בחוק הישראלי קיימים כמה חוקים אשר מקנים זכות תביעה מיידית ואוטומאטית לפיצוי במקרים מסוימים ללא כל צורך של בהליך של הוכחת אשמה. המדובר הוא על חוקים כגון "חוק פיצוי נפגעי גזזת" משנת 1994, "חוק ביטוח נפגעי חיסון" משנת 1989 ו"חוק לפיצוי נפגעי עירוי דם" משנת 1992.

תביעות רשלנות רפואית רווחות

הספרות המדעית מחלקת עוולות רשלנות רפואית לכמה סוגים עיקריים. תחום אחד של רשלנות רפואית הוא כאשר נגרם נזק לחולה עקב טיפול קלוקל או בקופת חולים או בבית חולים. כאשר למשל החולה מגיע לבית החולים ולא זוכה לבדיקות מקיפות והולמות ועקב כך ניזוק. תחום נוסף מכונה "הולדה בעוולה".

הכוונה כאן היא למקרים כגון הולדת תינוק עם מום שניתן היה לאתר אותו בטרם הלידה כמו גם שמדובר גם במקרים שבהם התינוק מת זמן קצר לאחר הלידה או תוך כדי הלידה. תחום רלוונטי נוסף הנכנס לקטגוריית הרשלנות הרפואית הוא ניתוחים פלסטיים. הכוונה  היא לניתוח פלסטי כושל שהביא לנזק רפואי או אסתטי לחולה.

במקרים כגון אלו ואחרים מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בניהול תביעות רשלנות רפואית ולהגיש תביעת רשלנות על מנת לקבל את הפיצוי ההולם במסגרת חוק נזיקין.

באילו מקרים ניתן להגיש תביעה משפטית?

בכל מקרה בו קיבלת טיפול רפואי החורג מהנורמה, ונגרמו לך נזקים גופניים חמורים - יש להתייעץ עם עורך דין, שאולי המדובר באירוע המצריך התערבות משפטית ופיצויים על פי חוק.

להלן רשימת מקרים נפוצים:

  • ניתוחים שכשלו
  • טעויות באבחון מחלה קשה
  • אי ביצוע בדיקות גנטיות טרום הריון
  • מעקב הריון רשלני
  • אבחון מאוחר של התקף לב
  • רשלנות בטיפול פסיכיאטרי

ועוד...

לקריאת מאמרים ומידע נוסף בקרו באתר רשלנות רפואית Medical-Malpractice