ישנם 1828 אתרים מאונדקסים

אתרים אחרונים באינדקס

עו"ד מקרקעין - יואב קומבליס ושות' משרד עורכי דין
סיוע והקשבה ברשת - עמותת סהר
דיור מוגן - מגדלי הים התיכון
יונאקס הרחקת יונים בשיטות מתקדמות
MyTinok.com מתנות ומוצרים לתינוקות ופעוטות
עו"ד משה כאהן - משרד עורכי דין מסחרי אזרחי בתל אביב
יפה סנדרוביץ - ציורי פנים יוקרתיים לבית ולמשרד
תקליטן דתי לאירועים שמחים! מחפשים תקליטנים לאירוע?
מורן עשור - לגעת ביין בדרכים שונות
Pro-logic בית חכם קולנוע ביתי למקצוענים
Social-Lead – שיווק ברשתות חברתיות
פודי | בלוג האוכל של מיכאל וייס
אינטגרציה – קליניקה לאבחון, טיפול והכוונה
ענת שדה, מומחית איפור קבוע
אבי משאש - חשיפה חקירות בתל אביב
רם שן משאבות בטון לתחום הבניה
פאזל מדיה סרטי תדמית להפצה ברשתות חברתיות
מילי נהרדעה מעצבת פנים והום סטיילינג
עו"ד ליקויי בניה - אברהם שלו עורך דין מקרקעין
Tough Rings חנות טבעות לגברים
תגידי כן - ארגון אירועים וחתונות
הסרת צלוליט וטיפולי המסת שומן באמצעות לייזר
Auto1 - ליסינג רכב ושירותי השוואת מחירים מעולם הרכב
PassportCard ביטוח נסיעות בכרטיס מגנטי
רחל כהן הסרת שיער בלייזר ברעננה

שותפים ועמודים מעניינים

- לימודי SEO קידום אתרים
- פסיכומטרי
- לימודים
 

מדריך לנבחנים – מהו מבחן פסיכומטרי

הבחינה הפסיכומטרית כיום מהווה תנאי חשוב לצורך קבלה לאוניברסיטאות או מכללות, ואלו המבקשים ללמוד במוסדות אלו צריכים לשים דגש על הציון אותם יקבלו במבחן פסיכומטרי. בדרך כלל, אוניברסיטאות דורשות ציון מבחן גבוה יותר, כמו שאר נתוני הפתיחה הנדרשים מהסטודנט המיועד.

הבחינה נחשבת לכלי לחיזוי של סיכויי הצלחת התלמיד בלימודים במוסדות ההשכלה הגבוהים והמוסדות משתמשים בציון ככלי מיון למועמדים הרבים לחוגים השונים. הבחינה בעצם מאפשרת להם לדרג את כלל המעומדים ללימודים אקדמאים על סולם אחיד ולהעריך את הסיכויים שלהם. אם נשווה את הפסיכומטרי לאמצעי מיון אחרים נוכל לראות שהוא פחות מושפע מהרקע של הנבחנים השונים או ממשתנים אחרים.

הבחינה בודקת את יכולתו של הנבחן בשלושה תחומים: אנגלית, חשיבה כמותית וחשיבה מילולית. כל השאלות כתובות בצורת מבחן אמריקאי ולבחינה שישה פרקים, כאשר לכל נושא שני פרקים ועוד שני "פרקי פיילוט" נוספים שנועדו לצרכי סטטיסטיקה ומחקר. לנבחן אין דרך לדעת מה הוא פרק "אמיתי" ומה הוא פרק פיילוט.

אורכה של הבחינה כולה הוא שלוש שעות ועשרים דקות כאשר משגיחי הבחינה מודדים לכל אחד מהפרקים עשרים וחמש דקות, בפרק הזמן הזה הנבחן צריך לסיים את הפרק ולמעט מקרים חריגים, לא ניתן לקבל הארכה.

למידע נוסף על הבחינה, קורסי הכנה ותרגול בקרו בבלוג:
פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – כל המידע ולמי זה נחוץ

הוכח כבר על ידי מחקרים ומבדקים כי פיתוח מיומנות בפתירתה של הבחינה מעלה ומשפרת משמעותית את הציון הסופי ולכן נפתחו בשנים האחרונות מספר לא קטן של מכוני לימודים פרטיים המבצעים הכנה למבחן בעזרת קורס.

כיום, רוב הנבחנים בבחינה הפסיכומטרית בוחרים להכין את עצמם בעזרת קורס פסיכומטרי ולא לגשת לבחינה לאחר שלמדו לבדם עם ספרים. מכוני הפסיכומטרי שקמו נותנים מענה מלא לאלו המבקשים להתכונן לבחינה בצורה הטובה ביותר. במהלך הקורס יפגוש המבקש להיבחן במגוון רב של סימולציות שיעזרו לו לתרגל את הבחינה ואת סוג השאלות שיופיעו בה. תרגול בקורס כולל שיעורים רבים עם מדריכים והיקף רב של תרגול בבית בין שיעור לשיעור.

בשנים האחרונות קמו בארץ גם מכוני פסיכומטרי בשפות זרות, המאפשרות לתרגל לקראת הבחינה גם בשפות זרות שאינן עברית. כיום עדיין לא קיים קורס פסיכומטרי בחינם למעט מספר אתרי אינטרנט המופעלים על ידי מכוני תרגול פסיכומטרי ומציעים תרגול אונליין לבחינה עצמה ועצם כן מאפשרים התמודדות עם סוגים שונים של שאלות דומות לאלו שיופיעו בבחינה.

ציון מבחן פסיכומטרי ומשמעותו לצורך לימודים

הציון, אותו ניתן לקבל בבחינה, נע בין 200 ל-800 והוא בעצם שקלול של כל הציונים בכל אחד מחלקי הבחינה. לחלקי הבחינה אין יחס שווה בציון הכולל והחלק הכמותי והמילולי מהווים 40%, כאשר חלק האנגלית מהווה רק 20% בשקלול הציון הסופי.

כל חלק מקבל ציון של בין 50 ל-150 והציון נקבע על פי מספר הטעויות באותו חלק הבחינה בצירוף לחישובים סטטיסטיים נוספים. הציון הסופי הוא יחסי ומשקף בעצם את מיקום הנבחן ביחס ליתר הנבחנים בבחינה של אותו מועד.

פסיכומטרי – האם הוא באמת מדד מייצג?

במהלך השנים קמו לא מעט מתנגדים לבחינה הפסיכומטרית. טענה אחת אומרת כי מכיוון שתרגול מעלה ברוב הפעמים את הציון בבחינה, הדבר בעצם יוצר אפליה מכיוון שיש נבחנים עם היכולת הפיננסית להירשם לקורסי ההכנה ולשפר את ציונם בניגוד לכאלו שלא יכולים להרשות לעצמם להיעזר בקורס המכין.

טענה נוספת היא שיפור הציון בעזרת בחינות חוזרות. עקב טענה זו, המרכז הארצי לבחינות הערכה, המפיק את המבחן, החליט על תקופת צינון של ארבעה חודשים בין מועד למועד אליו הנבחן יוכל לגשת. עוד טענה היא המשקל השווה הניתן לפסיכומטרי מול ציוני בחינות הבגרות בסינון מעומדים להשכלה הגבוהה, אנשים רבים טוענים לחוסר פרופורציה במשקל השווה.

מנגד, ישנם תומכים רבים לבחינה מכיוון שהיא מהווה הזדמנות טובה לפצות על ציונים או הישגים נמוכים בבית הספר התיכון. מוסדות השכלה גבוהה לא תמיד דורשים ציון פסיכומטרי כתנאי קבלה ויש כאלו שיתעלמו מהישגים נמוכים בציוני הבגרות אם ציון הפסיכומטרי יהיה גבוהה.

לא רק פסיכומטרי - להלן הפניות לאתרי מידע בנושאים קרובים: